ژنراتور گازسوز ایرانیان

کوپل موتور و ژنراتور -کوپله کاری - ژنراتور گازسوز ایرانیان

کوپل موتور و ژنراتور -کوپله کاری

کوپل موتور و ژنراتور -کوپله کاری
کوپله کاری ژنراتور
کوپله کاری ژنراتور

کوپل موتور و ژنراتور – کوپله کاری


در این مقاله قصد داریم تا راجع به کوپل موتور و ژنراتور و همچنین مراحل و نکات کوپل دیزل ژنراتور یا ژنراتور گازسوز توضیحاتی را ارائه دهیم.


انتخاب صحیح توان موتور و ژنراتور:


در ابتدا می بایست بدانیم مصرف ما چقدر است و به چند کاوا برق نیاز داریم.

.

بعد از مشخص شدن توان مورد نیازمان می بایست براساس نوع مصرف موتور و ژنراتور مناسب را انتخاب کنیم .

.

فرض کنید ما 120 کاوا مصرف داریم حال باید مشخص کنیم مصرف ما اضطراری ,پرایم یا دائم کار است .

مصرف اضطراری تنها در زمان قطعی برق کاربرد دارد. و ممکن است در هفته شاید 5-6 ساعت کارکرد داشته باشد.

.

البته این یک الزام نیست تنها این نکته مهم است. که میزان کارکرد موتور به طور کلی پایین است .

.

در مصرف پرایم شما روزانه حداکثر 12 ساعت از ژنراتور مصرف دارید. و در مصرف دائم ژنراتور شبانه روز روشن می باشد.

.

در نتیجه بهتر است پس از محاسبات توان ژنراتور که میتوانید نحوه محاسبه توان ژنراتور براساس مصرف را در این مقاله مطالعه کنید, در مصرف,اضطراری و پرایم 20 درصد و در مصرف دائم کار 30 درصد بیشتر از محاسبات خود ژنراتور و موتور خود را انتخاب کنید.

.


مراحل انجام کوپل ژنراتور -کوپله کاری:

برای کوپله کاری می بایست ابتدای کار لیست تجهیزات مورد نیاز را یادداشت کرد .که قطعا می بایست براساس توان موتور این تجهیزات به صورت صحیح محاسبه و انتخاب شوند .

.

.

لیست تجهیزات که باید برای کوپل و روشن کردن یک دیزل ژنراتور نیاز می باشد عبارت از:

کوپل موتور و ژنراتور
موتور و ژنراتور


موتور و ژنراتور :

طبق توضیحات بالا بعد از مشخص شدن توان مصرفی موتوری با 20 تا 30 درصد بالاتر از مصرف خود انتخاب میکنید. و همچنین 10درصد نیز ژنراتور را بالاتر از توان ماکسیمم موتور و یا 30-40 درصد بالاتر از مصرف خود قرار میدهید .

.


رادیاتور :

رادیاتور ژنراتور می بایست براساس توان موتور ,شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب شود که در بحث انتخاب رادیاتور باید دقت کرد که پارامتر های تاثیر گذار در قدرت خنک کاری و یا قدرت انتقال حرارت یک رادیاتور علاوه بر ابعاد , جنس و تعداد لول رادیاتور نیز می باشد.

.

رادیاتور ها در سه جنس فولادی ,آلمینیوم و مس تولید میشوند. که قطعات مصرف رادیاتور های آلمینیوم و مس بیشتر می باشد و البته مس قدرت بالا تری در انتقال حرارت دارد . همچنین تعداد لوله های به کار رفته در یک رادیاتور نیز در خنک کاری تاثیر مستقیمی دارد.

.

که رادیاتور ها معمولا 1 تا 4 لول استفاده می شوند .

.


شاسی و واسطه:

شاسی یکی از اجزای اصلی می باشد. که در اصل یک استراکچر برای نگهداری و اتصال اجزا به یکدیگر می باشد که در مورد شاسی ضخامت وروق و خم کاری ها میتواند از مواردی باشد که باید توجه کرد .

.

در مورد واسطه باید گفت که چون معمولا موتور و ژنراتور دارای دهانه و محل اتصال هم سایز نیستا معمولا , در نتیجه نیاز به یک واسط می باشد. که با تبدیل سایز امکان اتصال را فراهم آورد .


فیلتر هوا-اگزوز قلاب جرثقیل :

همچنین در بحث کوپل دیزل ژنراتور و یا کوپل ژنراتور گازسوز باید به این نکته توجه نمایید. که انتخاب فیلتر هوای کوچک تر از نیاز موتور باعث کاهش قدرت موتور خواهد شد.

.

همچنین اگزوز نیز باید دارای سایز استاندارد و متناسب با موتور شما باشد . در صورت کوچک انتخاب کردن اگزوز موتور تحت فشار قرار خواهد گرفت . یا اصطلاحا باعث BACK PERSUER یا فشار برگشتی می شود .

.


و در نهایت برای بلند کردن و حمل نقل دیزل ژنراتور نیاز به یک قلاب جرثقیل می باشد که معمولا توسط چند پیچ سایز بالا به شاسی متصل می شود که قطعا باید براساس وزن موتور از آهن آلات مناسب استفاده کرد.


برای کوپل انواع ژنراتور های گازسوز و دیزلی با شرکت ایرانیان ژنراتور پارس در تماس باشید.

مهندس تبریزی

09120341443

09108382887

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *