ژنراتور گازسوز ایرانیان

خرید ژنراتور گازسوز - ژنراتور گازسوز ایرانیان

خرید ژنراتور گازسوز

خرید ژنراتور گازسوز

مقدمه:

در این بخش قصد داریم تا در مورد ژنراتور های گازسوز با شما دوستان صحبت کنیم ,ژنراتور های گازسوز به دلیل اینکه فراوانی کمتری نسبت به دیزل ژنراتور ها دارند مقداری از لحاظ سیستم عمکرد شناخت کمتری نسبت به دیزل دارند و همجین که از از لحاظ پروسه نگهداری و نصب نسبتا تخصصی تر می باشد .ژنراتور های گازسوز البته دارای مزایایی می باشند که قطعا خرید یک ژنراتور گازسوز را توجیح پذیر میکند در مورد مصارف اضطراری با توان کم دیزل توجیح بهتری دارد اما وقتی توان بالا می رود و شما از ژنراتور به صورت پرایم یا دایم کار استفاده میکنید قطعا نحوه تامین سوخت و هزینه سوخت بسیار مساله مهمی خواهد شد شما دیزل ژنراتوری را در نظر بگیرید که در ساعت 250 لیتر 2مصرف سوخت دارد شما اگر 8 ساعت در روز این دیزل ژنراتور را روشن بگذارید و زیر بار باشد روزی 2000 لیتر مصرف سوخت این موتور می باشد که اگر بخواهید هر هفته تامین سوخت نمایید یک مخزن حداقل 14000 لیتری نیاز دارید که قطعا بعد از نحوه تامین سوخت هزینه نیز مساله مهمی خواهد بود در نتیجه معمولا در توان های بالاتر از 300 کاوا در مصارف پرایم و دایم کار بهتر است به ژنراتور های گازسوز فکر کنید .
توان ژنراتور را درست انتخاب گنید :
در بحث ژنراتور ها چه دیزلی و چه گازسوز باید نکاتی گنیم زیرا اگر توان را بالا انتخاب کنید باید هزینه بسیار بالایی بیشتر پرداخت کنیم و اگر پایین انتخاب کنیم موتور زیر بار خواهد ماند و استهلاک موتور و هزینه های جانبی آن افزایش پیدا خواهد کرد . برای محاسبه توان میتوانید از طریق اندازه گیری آمپر ورودی مجموعه یا جمع کردن مجموع توان های مصرف کننده هایی که قرار است با این ژنراتور روشن شوند توان کل را حساب نمایید ولی باید دقت نمایید که مصرف کننده ها می بایست تفکیک شوند به مصرف کننده های اهمی که ضربه ندارند و مصرف کننده های موتوری که هنگام روشن شدن تا چند برابر توان خود ممکن است آمپر کشی داشته باشند البته درصورتی که این مصرف کننده های موتوری توسط سافت استارتر راه اندازی شوند میتوان از ضربه آن ها چشم پوشی کرد ولی در صورتی که مصرف کننده موتوری داشته باشید توان آن را 25 درصد بالاتر در نظر بگیرید تا ضربه موتور جبران شود .
بعد از توان کلی که بدست میاورید باید تعیین کنید که مصرف بارهاتون چگونه است، آیا به صورت اضطراری استفاده میشوند؟ آیا روزانه چند ساعت استفاده میشوند یا به صورت دایم کار استفاده خواهند شد؟ شما اولین نکته این مساله را در نظر داشته باشید که ژنراتور ها نمیتوانند 100 درصد توان نامی خود را خروجی دهند البته ناگفته نماند برند های مطرح مثل کترپیلار به صورت امرجنسی یا ند ساعت در روز میتوانند 100 درصد بار خود را بدهند ولی توصیه میشود که شما به طور کلی 20 درصد توان خود را بیشتر درنظر بگیرید یا 20 درصد ژنراتور خود را بزرگتر خرید نمایید (پیشنهاد می کنیم حتماً مقاله نکات مهم در نصب ژنراتور گازسوز رو بخونید!) تا ژنراتور با فول لود خود کار نکند البته این 20 درصد برای استفاده به صورت امرجنسی و پرایم یعنی چند ساعت در روز می باشد در صورتی که میخواهید ژنراتور را به صورت دایم استفاده کنید بهتر است 30 درصد توان را بالاتر در نظر بگیرید البته مجدد تاکیید میکنیم در صورتی که از برند های سطح بالا خرید میکنید میتوانید درصد بالا بود ژنراتور را کم تر در نظر بگیرید .

به صورت اجمالی:

1-هنگام محاسبه توان ضربه موتور های الکتریکی را درنظر بگیرید.

2-هنگام محاسبه توان به ساعت کاری ژنراتور دقت نمایید و برای حالت امرجنسی و چند ساعت کار در روز 20 درصد و دایم کار 30 درصد بیشتر در نظر بگیرید .

البته این نکته را در نظر داشته باشید همه ژنراتور ها نمیتوانن دایم کار باشند حتما باید این مساله را موقع خرید چک کنید که موتور بتواند دایم کار کند.

مصرف گاز در ژنراتور های گازسوز :
وقتی که شما میخواهید ژنراتور گازسوز خرید کنید حتما باید اول چک کنید که این ژنراتور با فشار گاز پایین کار میکند یا با فشار گاز بالا ,ژنراتور هایی که با فشار گاز بالا کار میکنند معمولا قابلیت کار در جاهایی محدودی را دارند که در ادامه تشریح میشود و معمولا کاربرد خاص دارند در نتیجه شما باید ژنراتوری گازسوزی خرید نمایید که با فشار گاز پایین یعنی حداکثر دو پوند بتواند کار کند و مورد مهم دیگر حجم گاز مصرفی این موتور می باشد اگر بخواهم روشی را برای بدست اوردن سر انگشتی مصرف یک ژنراتور گازسوز معرفی کنم به این صورت است که توان موتور به کیلووات را تقسیم بر 4 کنید، مثلا یک موتور یک مگاوات یعنی 1000 کیلووات 250 متر مکعب در ساعت گاز مصرف میکند بعد از این که گاز مصرفی یک ژنراتور را بدست آورید باید بدانید که کنتور شما مقدار خروجی گاز دارد تا بتوانید مقایسه کنید به همین خاطر در ادامه جدول سایزینگ کنتور های گاز را برای شما می آورم .جدول ظرفیت کنتور گاز

در صورتی که شما ژنراتوری دارید که بیشتر از 160 متر مکعب در ساعت گاز مصرف میکند در اینصورت باید ایستگاه گاز داشته باشید تا بتوانید حجم گاز های بالاتر داشته باشید.

ژنراتور اورهال شده بخریم یا آچار نخورده ؟
دوستان دقت کنند که موتور آچار نخورده مزیت محسوب نمیشود شما تصور کنید زمان اورهال یک موتور مثلا 40000 ساعت می باشد و به شما یک موتور پیشنهاد میشود که 35000 ساعت یا بیشتر کار کرده و فروشنده عنوان میکند که موتور آچار نخورده است مسلما و قطعا این عیب محسوب میشود یعنی شما به زودی باید موتور را باز کنید چون قطعات مصرفی این موتور مستهلک شده اند تنها آچار نخورده بودن زمانی خوب است که موتور کارکرد بسیار کمی داشته باشد و اورهال شدن در صورتی که اصولی انجام شده باشد و قطعات اصلی استفاده شده باشد قطعا مزیت مهمی است چراکه موتور آماده کارکرد بدون دردرسر شده است و تا زمان اورهال بعدی زمان زیادی خواهید داشت .

یک ژنراتور بزرگ بخریم یا دو ژنراتور کوچک ؟

این سوال بستگی به توان مصرفی شما , اینکه آیا در سایز کوچک تر ژنراتور در دسترس است و اینکه آیا صرفه اقتصادی دارد بستگی دارد شما در ابتدای این امر یک مساله را مشخص کنید آیا قیمت مهم است یا امنیت یا به اصطلاح سیفتی برق گرفتن از ژنراتور به عبارت دیگر آیا میخواهید ارزانتر خرید کنید یا همیشه برق با اطمینان بالا در دسترس باشد. برای مثال کار حساسی دارید و نباید اصلا قطعی داشته باشید ,در توان های بالا برای مثال یک مگاوات و بالاتر در صورتی که بتوانید دو عدد ژنراتور خرید کنید قیمت تمام شده و هزینه نگهداری افزایش می یابد ولی درعوض با خاموشی ژنراتور کل مجموعه قطع نخواهد شد میتوانید قطعات یدکی یک دست موجود کنید هرکدام مشکل پیدا کرد میتوانید مصرف کنید چون قیمت قطعات یدکی کاهش پیدا میکند , معمولا ژنراتور های بزرگ تر پیدا کردن قطعات یدکی مشکل تر و گرانتر خواهد بود .

دیزل بخریم یا گازسوز ؟
اول از همه آیا گاز به اندازه کافی دارید یا متوانید تامین کنید یا نه ؟اگر جواب مثبت است ادامه بحث را پیش میگیریم. در ژنراتور گازسوز مشکل تامین سوخت را ندارید ولی دیزل قطعا در صورتی که سهمیه سوخت نداشته باشید هم باید هزینه بیشتر بدهید هم به سختی می توانید سوخت آزاد بخرید.

دوم اینکه ، مصرفتان تنها در مواقع اضطراری است یا دایم کار هستید؟ (پیشنهاد می کنیم حتما مقاله بهترین روش تامین برق ماینر را بخونید!) در صورتی که اضطراری هستید دیزل ژنراتور به صرفه تر می باشد از لحاظ نگهداری (پیشنهاد می کنیم حتما مقاله نگهداری ژنراتور گازسوز رو بخونید!) و خرید خود موتور ، در صورتی که دایم کار هستید ژنراتور های گازسوز درسته که گرانتر هستند ولی دایم کار هستند و مشکل تامین سوخت را نخواهید داشت

مقالات مرتبط

ژنراتور اسکانیا 1401-11-03

ژنراتور اسکانیا

. معرفی ژنراتور اسکانیا گازسوز : ژنراتور اسکانیا گازسوز که ممکن است در توان های متفاوت و قیمت هایی با اختلاف بالا در بازار مشاهده نمایید را امروز میخواهیم تشریح کنیم. . ژنراتور اسکانیا گازسوز موجود در بازار ایران جز...

خرید ژنراتور گازسوز بیشتر
ژنراتور گازسوز اویکو 1401-10-24

ژنراتور گازسوز اویکو

ژنراتور گازسوز  اویکو (دایم کار): در این پست میخواهیم راجع به یکی از محصولات شرکت ایرانیان ژنراتور پارس که درخواست بالایی بین مشتریان دارد صحبت کنیم . ( ژنراتور گازسوز اویکو ) . ژنراتور گازسوز اویکو از یک موتور 4 سیلندر...

خرید ژنراتور گازسوز بیشتر
ژنراتور دویتس MWM DEUTZ 1401-10-21

ژنراتور دویتس MWM DEUTZ

معرفی کمپانی MWM DEUTZ : شرکت Deutz AG (به آلمانی) در سال ۱۸۶۴ میلادی توسط نیکولاس اوتو و با نام ان.آ اوتو و سی در شهر قدیمی کلن آلمان تاسیس گردید. به همین دلیل به او لقب پدر کمپانی دویتس...

خرید دیزل ژنراتور, خرید ژنراتور گازسوز, نصب و راه اندازی بیشتر

5 پاسخ به “ژنراتور دویتس MWM DEUTZ”

 1. نصیری گفت:

  سلام
  معذرت میخوام یه سوال داشتم
  ما یک دستگاه دویتس ۶۱۶v12 داریم یه گروهی امدن واسه نصب ژنراتور ،ژنراتور روشن شد درحال کار‌هم هستش ولی هر از چند گاهی خود به خود خاموش میشه ،یه موقع ده ساعت ،یه موقع دو روز روشنه میشه لطفا راهنمایی بفرمایید ،تشکر‌ از زحماتتون

  • tabrizi گفت:

   سلام خاموش شدن موتور در تایم های مختلف میتونه ناشی از شل بودن اتصالات ,معیوب بودن یکی از رله های سوخت یا جرقه ,مشکل در جرقه زن ,معیوب بودن گاورنر و از کار افتادن بعد از داغ شدن باشه .

 2. Jafar گفت:

  ممنون از پست تون
  ببخشید ما این موتور رو داریم. میتونید برای نصب و راه اندازی بیایید؟

 3. ایمان گفت:

  مقاله تون عالی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *