ژنراتور گازسوز ایرانیان

خرید ژنراتور دایم کار - ژنراتور گازسوز ایرانیان

خرید ژنراتور دایم کار

خرید ژنراتور دایم کار
ژنراتور دایم کار

مقدمه:

همانطور که در پست های قبلی در مورد ژنراتور های اضطراری صحبت کردیم .که توصیه میکنیم حتما به پست ژنراتورهای اضطراری سر بزنید و مطالعه نمایید.

در این پست میخواهیم راجع به ژنراتور های دایم کار و خرید ژنراتور دایم کار صحبت نماییم .


خصوصیات یک ژنراتور دایم کار :

در ابتدا در مورد دیزل ژنراتور های دایم کار و سپس در مورد ژنراتور گازسوز دایم کار صحبت خواهیم کرد.

در خرید ژنراتور دایم کار در دیزل ژنراتور ها اولین مساله ای که باید هنگام خرید دقت کنید. این است که دیزل ژنراتور هایی که دارای پمپ های سوخت مکانیکی هستند امکان دایم کار ندارند. و تنها باید از موتورهایی استفاده کرد که داری ECM یا واحد کنترل موتور می باشند. و سوزن های پاشش سوخت ان ها برقی است .

مساله بعدی که در مورد خرید ژنراتور های دیزلی دایم کار مورد توجه باید قرار گیرد برند و کیفیت ساخت موتور می باشد.

برند ژنراتور

در نتیجه در خرید دیزل ژنراتور باید از برند های مطرح همچون بنز ( BENZ ) ولوو (VOLVO) , کامینز (CUMINSE) , کاترپیلار (CATERPILLAR), پرکینز (PERKINS),
دویتس (DEUTZ) , جنرال موتور (GM) , ام تی یو MTU و……سایر برند های اروپایی و آمریکایی استفاده نمود .
همچنین در انتخاب توان نیز معمولا باید 20 تا 30 درصد بالاتر از مصرف خود ژنراتور را محسابه نمایید .


در مورد ژنراتورهای گازسوز دایم کار ساختار موتور محدودیتی راجع به دایم کاری ایجاد نمیکند. چون درصد بالایی از ژنراتورهای گازسوز امروز از سیستم جرقه زن های الکترونیکی استفاده میکنند.

در نتیجه محدودیت هایی که در موتور های دیزلی با پمپ های سوخت مکانیکی وجود دارد در موتور های گازسوز دیده نمیشود .

تامین قطعه ژنراتور

البته همچنان در خرید موتور های گازسوز باید به برند موتور توجه کرد. و همچنین انتخاب برند علاوه برکیفیت ساخت برای بحث تامین قطعه نیز مهم می باشد چون تعداد موتور های گازسوز کمتر از موتور های دیزلی می باشد.

در نتیجه باید علاوه بر مطرح بودن برند این مورد را نیز مد نظر داشت که فراوانی موتور در ایران به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی در صورت نیاز تامین قطعه نمایید .در مورد ژنراتور های گازسوز موتورهای , کاترپیلار (CATERPILLAR), پرکینز (PERKINS), دویتس (DEUTZ) دسترسی بیشتری در ایران به قطعه وجود دارد .


بخش هایی که در کارکرد دائم یک ژنراتور تاثیر گذارند :

معمولا دما در موتور های گازسوز بالاتر از دیزل ژنراتور های می باشد. در نتیجه بحث خنک کاری از اهمیت بیشتری برخوردار است و یکی از بخش هایی که باید بیشتر به آن توجه کرد روغن و دمای روغن می باشد.

در نتیجه خنک کن روغن یا OILCOOLER یکی از بخش هایی است که می بایست به آن توجه داشت که البته معمولا این بخش در موتور ها وجود دارد .
مساله بعدی فیلتر های روغن و نوع فیلتر روغن می باشد , همه موتور ها دارای فیلتر روغن هستند ولی فیلتر گریز از مرکز را همه ی موتور ها ندارند وجود این قطعه در پاکسازی روغن تاثیر گذار است .
همچنین در موتور های دایم کار چون روغن بی وقفه در حال گردش است. در نتیجه تایم تعویض روغن بسیار سریع تر از موتور های پرایم و یا اضطراری خواهد رسید. در این مورد بزرگتر بودن کارتل باعث می شود ذخیره روغن بیشتری در موتور وجود داشته باشد. و در نتیجه عمر روغن افزایش می یابد البته که علاوه بر این بعضی از موتور ها دارای تانک روغن سرریز وجود دارد که با پایین رفتن سطح روغن کسری را جبران میکند .


موتور های گازسوز کوپله شده در ایران :

در مورد توان های بالا تر از 300 کاوا در موتورهای گازسوز معمولا در ایران موتور تک در دسترس نیست .

در نتیجه بهترین انتخاب برای خرید ژنراتور های بالای 300 کاوا استفاده از ژنراتور های کوپله فابریک است. البته در موتور های دیزلی, موتور تک در توان های مختلف در ایران یافت می شود ,برای توان های زیر 300 کاوا یک گزینه به صرفه و اقتصادی وجود دارد که گروه مهندسی GASGENERATOR پاسخ خوبی از آن گرفته و آن استفاده از موتور های خودرویی پایه گازسوز همچون اسکانیا ,اویکو, بنز ,مان می باشد .

البته که کوپل و مونتاژ یک مجموعه موتور ژنراتور گازسوز نیاز به تجربه و تخصص در زمینه موتور و ژنراتو رهای گازسوز دارد تا بتوان یک موتور دایم کار ایجاد کرد .

در صورتی که نیاز به ژنراتور های گازسوز زیر 300 کاوا دارید میتوانید پست های ژنراتور اسکانیا گازسوز ,ژنراتور اویکو گازسوز را مطالعه نمایید . یا با شمارخ های زیر تماس بگیرید.

مهندس تبریزی

09120341443

09108382887


کلمه کلیدی : خرید ژنراتور دایم کار , ژنراتور دام کار

مقالات مرتبط

ژنراتور اسکانیا 1401-11-03

ژنراتور اسکانیا

. معرفی ژنراتور اسکانیا گازسوز : ژنراتور اسکانیا گازسوز که ممکن است در توان های متفاوت و قیمت هایی با اختلاف بالا در بازار مشاهده نمایید را امروز میخواهیم تشریح کنیم. . ژنراتور اسکانیا گازسوز موجود در بازار ایران جز...

خرید ژنراتور گازسوز بیشتر
دیزل ژنراتور بنز 457 1401-10-26

دیزل ژنراتور بنز 457

دیزل ژنراتور بنز 457 یکی از دیزل ژنراتور های پرطرفدار , دیزل ژنراتور بنز 457 می باشد. محصولات برند بنز از محصولات عالی و پرقدرت در دنیا به حساب می آید. که در صنعت ژنراتور هم از این قاعده مستثنی...

خرید دیزل ژنراتور بیشتر
ژنراتور گازسوز اویکو 1401-10-24

ژنراتور گازسوز اویکو

ژنراتور گازسوز  اویکو (دایم کار): در این پست میخواهیم راجع به یکی از محصولات شرکت ایرانیان ژنراتور پارس که درخواست بالایی بین مشتریان دارد صحبت کنیم . ( ژنراتور گازسوز اویکو ) . ژنراتور گازسوز اویکو از یک موتور 4 سیلندر...

خرید ژنراتور گازسوز بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *