ژنراتور گازسوز ایرانیان

سایلنسر اگزوز ژنراتور - ژنراتور گازسوز ایرانیان

سایلنسر اگزوز ژنراتور

سایلنسر اگزوز ژنراتور
اگزوز دیزل ژنراتور

سایلنسر اگزوز ژنراتور

یکی از مواردی که ممکن است هنگام استفاده از یک دیزل ژنراتور آزاد دهنده باشد بحث صدای بالای تولیدی ژنراتور ها می باشد ,در نتیجه در این مقاله قصد داریم راجب یکی از راه های کاهش صدای ژنراتور ها صحبت کنیم .
منبع صدا در ژنراتور ها خروجی اگزوز ,بدنه موتور و صدای ناشی از چرخش فن یا پروانه پشت رادیاتور و همچنین انتقال صدای محیط از طریق هوای خروجی از رادیاتور می باشد .
در این مقاله به صدای خروجی از اگزوز میپردازیم که درصد بالایی از صدای یک ژنراتور مربوط به صدای خروجی اگزوز می باشد .در نتیجه بهترین گزینه استفاده از اگزوز می باشد .البته باید بدانیم که منبع اگزوز هایی که در ژنراتور ها استفاده میشوند دارای دو نوع می باشند یک مدل منبع توخالی است که صرفا کوبش های موتور را خواهد گرفت و دامنه صدا را کم نخواهد کرد ولی نوع دوم سوپر سایلنت می باشد که به صورت محسوسی دامنه صدای خروجی را کاهش میدهد .


ساختار سوپر سایلنسر اگزوز :

ساختار اگزوز

این نوع اگزوز از یک محفظه دو جداره ساخته شده است که جداره ی داخل دارای سیستم مشبک می باشد که توسط پشم سنگ فشرده از جداره بیرونی عایق شده است و نحوه عملکرد به این صورت است که صدای ورودی به صورت محاسبه شده با برگشت خود برخود خواهد داشت و دامنه صدا توسط موج برگشتی خنثی خواهد شد .البته نوع و ساختار اگزوز بسیار مهم است زیرا که در صورت محاسبه اشتباه سیستم مشبک صدای خروجی تنها تغییر فرکانس داده و از زیر به بم تغییر میکند که صدای بم باعث ایجاد ارتعاش بیشتر خواهد شد .


هنگام خرید سایلنسر اگزوز به چه مواردی توجه کنیم ؟

ممکن است هنگامی که شما به دنبال برای مثال سایلنسر اگزوز 6 اینچ یا 8 اینچ میگردید با قیمت های متفاوتی روبه رو شوید حالا این تفاوت قیمت از کجا ناشی می شود
1- ابعاد اگزوز : ممکن است شخصی اگزوز را با قطر 45 و قد 1.20 بسازد و دیگیری با قد 1.50 بسازد حتی قطر بدنه اگزوز ها نیز در سایر ورودی یکسان متفاوت است .
2-ضخامت ورق : هرچه ضخامت ورق بیشتر باشد قطعا ویبره بنده اگزوز کمتر و صداگیری بهتر انجام می شود در نتیحه در قیمت های متفاوت باید به ضخامت ورق توجه کرد .
3-دانسیته پشم سنگ مورد استفاده : اگر در بازار یک جستجوی ساده داشته باشید متوجه میشوید که پشم سنگ دارای دانسیته های متفاوتی می باشد در نتیجه میتواند در قیمت تاثیر گذار باشد .
4-در آخر نوع ساخت و طراحی نیز در قیمت تاثیر گذار است .


نکاتی که هنگام سفارش باید بدانیم :

اگزوز ژنراتور

1-قطر خروجی اگزوز موتور یا در صورتی که موتور شما دارای توربو شارژر می باشد قطر دهنه خروجی توربو
2 -تعداد خروجی اگزوز شما : در موتور هایی که دو عدد توربو دارند که عموما موتور های توان بالا می باشند دارای دو عدد خروجی اگزوز هستند
3 -طول لوله کشی و تعداد زانویی هایی که در مسیر اگزوز کشی استفاده می شوند .
4-نحوه نصب ,سایلنسر اگزوز را میتوان با ورودی از بغل ساخت که در این صورت افقی نصب میشود و میتوان ورودی مستقیم ساخت که در این صورت عمودی نصب می شود .

مقالات مرتبط

ساخت رادیاتور دیزل ژنراتور 1401-12-04

ساخت رادیاتور دیزل ژنراتور

    مقدمه : در موتور های دیزلی و گازسوز به دلیل پروسه احتراقی که صورت میگرد گرمای زیادی تولید میشود که این گرما باید به طریقی تخلیه شود تا از آسیب به موتور جلوگیری شود روش های مختلفی برای...

تجهیزات جانبی ژنراتور بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *